Kevin Durant rozważa grę w Europie

Wiemy już, że rozgrywki NBA nie zostaną wznowione zbyt szybko, w związku z tym w najbliższych dniach i tygodniach możemy spodziewać się wielu plotek transferowych, a także postępującego exodusu graczy NBA do Europy. Na początek mamy wielkie nazwiskoKevin Durant, o którego ponoć walczą trzy zespoły ze starego kontynentu,.

Newsy o jego odejściu do Europy pojawiły się już w zeszłym tygodniu i mówiły o tym, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, to Durantula w ciągu tygodnia, może dwóch rozpocznie swoją przygodę w Europie. Jako jego potencjalnych pracodawców wymienia się trzy zespoły – Maccabi Tel Aviv z Izraela, Valencia z Hiszpanii i Bayreuth z Niemiec.

Jak podaje Yahoo, w telefonicznej rozmowie powiedział: „Stoję już na płocie przed podwórkiem o nazwie gra w Europie i jestem gotów do skoku.” To by oznaczało, że w Europie zagrałby najlepszy strzelec ostatnich dwóch sezonów w NBA i najlepszy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Niezależnie od tego, którą drużynę wybierze, będzie jej gwiazdą. Osobiście stawiałbym na Maccabi, gdyż dysponuje największymi pieniędzmi i możliwością gry na najwyższym poziomie w lidze Izraela, Adriatyckiej i Eurolidze, co gwarantuje łącznie około 60 spotkań w ciągu roku, więc chyba najbardziej zbliżona ilość do tej z NBA.

A wy jak typujecie? Gdzie zagra Durant?

Śledź autora tekstu na Twitterze

Komentarze

komentarzy