Jordan przeciwny podziałowi 50 na 50


Jak informuje dziennik New York Times, Michael Jordan, właściciel drużyny Charlotte Bobcats jest przeciwny podziałowi pomiędzy władzami ligi a związkiem zawodników pieniędzy w stosunku 50 na 50. 

Sześciokrotny mistrz NBA oraz grupa licząca od 10 do 14 szefów nie chcą zaakceptować zaproponowanego podziału, który mógłby pomóc zakończyć trwający od ponad 120 dni lockout. Wielu z nas chyba myślało już, że rozmowy pomiędzy związkami dobiegają końca, by jeden z największych graczy w historii NBA powiadomił nas, że wciąż ma duży wpływ na to, co się dzieje w lidze. Grupa pod nadzorem MJ’a wyszła z inicjatywą, i będzie jej bronić, aby zawodnicy nie otrzymali więcej niż 47% całkowitych dochodów. W porównaniu z tym, co otrzymywali w zeszłym sezonie (57%) to dość drastyczna zmiana, a to niestety prawdopodobnie prowadzić może do jednego… przedłużenia lockoutu.

„Zamrożenie” sezonu trwa już od 128 dni i jest czwartym tego rodzaju zjawiskiem w historii NBA. Najdłuższy z nich trwał aż 204 dni, drużyny zamiast rozegrać 82 spotkania w sezonie regularnym, zagrały tylko 50 a sezon rozpoczął się dnia 7 lutego. Czy i tym razem będziemy musieli tyle czekać? Odpowiedź już dzisiaj w nocy.

Śledź autora tekstu na Twitterze

Komentarze

komentarzy