Jerebko nie planuje powrotu do byłej drużyny

Jonas Jerebko, który stracił cały ostatni sezon z powodu kontuzji achillesa powoli wraca do zdrowia i rozważa opcje gdzie grać w zbliżającym się sezonie. Swoją ofertę złożyła mu była drużyna – włoska Angelico Biella.

W wywiadzie dla Hoopshype.com Marco Atripaldi, generalny manager Bielli powiedział, że kontaktowali się ze Szwedem, który jednak stwierdził, że na chwilę obecną nie zamierza grać w swojej byłej drużynie: „Rozmawialiśmy z nim, ale martwi się o swoją kontuzję, więc zdecydował się zostać w USA na razie. Nasza drużyna została zbudowana bez niego, ale gdyby zdecydował się do nas wrócić, będzie dla niego miejsce, bo to jest Jonas.”

Biella nie będzie miała problemu z faktem odejścia gracza przy zakończeniu lokautu. Jerebko grał w barwach włoskiej drużyny w latach 2007-2009 i notował w ich barwach średnio 7.3 punktu, 4.5 zbiórki przy 50% skuteczności z gry.

Jak powiedział agent Jerebko, Doug Neustadt sami nie szukają sobie klubu w Europie, ale jak się ktoś zgłosi, to na pewno rozważą tą propozycję.

Komentarze

komentarzy