Jason Terry chce zakończyć karierę w Mavericks

Jason Terry już ma bliżej do końca kariery niż jej początku. Tydzień temu obchodził 34. urodziny i wchodzi w ostatni rok kontraktu z Dallas Mavericks. Zaczyna w związku z tym snuć plany na końcówkę swojej kariery.

Zaraz po zakończeniu finałów Jet mówił, że chciałby, żeby kiedyś jego koszulka zawisła pod kopułą hali w Teksasie obok koszulki jego przyjaciela, Dirka Nowitzkiego. W ostatnim roku uczynił bardzo duży krok w tym kierunku, zdobywając tytuł i grając fantastycznie w playoffs.

Chciałby także przedłużyć swoją umowę z Dallas i chciałby, żeby to była jego ostatnia umowa w NBA: „Powiem to głośno, drukowanymi literami, Chcę zakończyć karierę jako Maverick. Kropka. Niezależnie od tego jak się sprawy będą miały z lokautem, jak tylko zaczniemy na nowo grę, wierzę, że będziemy w stanie powtórzyć sukces. Zdecydowanie chciałbym, żeby to się stało.”

To już kolejna deklaracja ważnego zawodnika ze składu Mavs. Dzisiaj pisaliśmy o J.J. Barei, że chciałby zostać w barwach Mavericks na kolejne lata. To wszystko jest pokłosiem decyzji Nowitzkiego sprzed roku, kiedy to odpuścił część swojego kontraktu, żeby Mavs mogli zakontraktować nowych graczy. To przyniosło sukces. Myślę, że teraz Ci gracze mogą postąpić podobnie, bo posmakowali już raz sukcesu zespołowego i wiedzą, że warto poświęcić trochę pieniędzy dla posiadania pierścienia mistrzowskiego.

Komentarze

komentarzy