Jak Pacers poradzą sobie bez Grangera?

Danny Granger /fot. Flickr

Najlepszy strzelec Indiana Pacers w ostatnich 5 sezonach przejdzie 3-miesięczną rehabilitację kolana. Co to znaczy dla jednej z najlepszych drużyn Konferencji Wschodniej?

Śledź ZkrainyNBA na Twitterze

Granger w obecnym sezonie regularnym nie zagrał ani razu. Wystąpił tylko w 2 meczach przedsezonowych. Jego problemy z rzepką nie pozwoliły mu wystąpić więcej razy. Gdy sezon się zaczynał, nie podano dokładnej daty jego powrotu, teraz jednak wiadomo, że przerwa w grze potrwa minimum 3 miesiące.

Granger podda się rehabilitacji na Florydzie u doktora Jamesa Andrewsa, specjalisty od tego typu urazów. Co się stanie z jego miejscem w składzie?

Od początku rozgrywek na trójce wychodził Gerald Green, który z każdym kolejnym meczem radził sobie coraz lepiej. Zaczął od 5/19 z gry w dwóch pierwszych meczach, by przeciwko Kings i Spurs przekroczyć już 50%. Nie wiadomo jednak czy nie lepiej byłoby, gdyby został przesunięty na dwójkę, a jego miejsce zająłby Paul George.


George, jeden z najwyższych rzucających obrońców w lidze (203 cm) nie jest wystarczająco szybki dla rywali. Nadrabia to świetnym ustawianiem się i długimi ramionami. Teraz, gdy wiadomo, że na dłużej wypada Granger, on może się okazać kluczem do sukcesu Pacers. W nim bowiem władze klubu pokładają duże nadzieje odnośnie przyszłości. Kiedy zatem się rozwinąć i zbudować zaufanie jak nie teraz?

Poprzedni sezon był jak dotąd najlepszy w karierze George’a. Zdobywał 12.1 punktu i zbierał 5.6 piłek. Początek obecnych rozgrywek ma jeszcze lepszy – 14.0 punktów i 10.5 zbiórki. Jeśli dołoży do tego tak dobrą skuteczność w rzutach za trzy punkty jak przed rokiem (38.5%), a Pacers będą wygrywać, to może się nawet otrzeć o grę w meczu gwiazd.

Paradoksalnie zatem dla niego uraz Grangera jest szansą na zrobienie kariery i zapewnienie sobie na jesień przyszłego roku świetnej pozycji w negocjacjach odnośnie przedłużenia kontraktu. Tylko czy bez Grangera Pacers dadzą sobie radę w trudnej Konferencji Wschodniej i utrzymają się w walce o czołową czwórkę? Sezon zaczęli od bilansu 2-2.


online survey

Piotr Zarychta @ Twitter

Komentarze

komentarzy