Frank Vogel na stałe trenerem Pacers

Frank Vogel, który dotychczas pełnił rolę tymczasowego pierwszego szkoleniowca Indiana Pacers, na środowej konferencji prasowej ma zostać przedstawiony jako pełnoprawny pierwszy trener zespołu na najbliższe lata.

Nie jest to żadna niespodzianka biorąc pod uwagę rozwój, jaki zanotowali w końcówce sezonu najlepsi gracze Pacers i sposób w jaki cała drużyna grała. Mimo dosyć wyraźnej porażki 4-1 z Chicago Bulls w pierwszej rundzie, gracze z Indianapolis zaprezentowali się naprawdę dobrze i napędzili stracha najlepszej drużynie sezonu regularnego.

Obsadzenie trenerskiej ławki w Pacers pozostawiło Detroit Pistons jako jedyny zespół nie znający swojego dyrygenta na kolejny sezon. Jednocześnie wiadomo już, że głównym asystentem Vogela zostanie dotychczasowy członek sztabu LA Lakers – Brian Shaw.

Źródła związane z NBA podają, że trener zwiąże się z klubem umową dwuletnią, z opcją przedłużenia na trzeci rok. W dotychczasowej karierze pracował jako specjalista od analiz wideo w Boston Celtics pod wodzą Ricka Pitino, następnie był jednym z asystentów w Philadelphia 76ers, LA Lakers i Washington Wizards. W końcu został pierwszym asystentem Jima O’Briena w Indianie, którego zastąpił w ostatnim sezonie, notując bilans 20-18 w końcówce regularnej fazy rozgrywek.

Komentarze

komentarzy