Enes Kanter ma oferty z Chin

Center Utah Jazz, wybrany z trzecim numerem w tegorocznym drafcie, Enes Kanter rozważa różne opcje na czas lokautu. Jak donosi Salt Lake Tribune zawodnikiem zainteresowany są kluby z Chin, o ile na jesieni brak rozgrywek NBA dalej będzie faktem.

Agent zawodnika, Max Ergul powiedział, że nie chce, żeby jego podopieczny stracił kolejny rok i że poważnie rozważą wszelkie oferty, jeśli władze ligi nie dojdą do porozumienia ze stowarzyszeniem zawodników przed końcem września. Jeśli wtedy nie znajdzie sobie klubu w Europie, to zamierza trenować indywidualnie w Chicago. Na pewno nie dołączy do Johna Walla, Rajona Rondo i Erica Bledsoe, którzy będą na uczelni Kentucky kontynuować swoją edukację i trenować ze studentami.

Przede wszystkim jako debiutant nie ma on podpisanej umowy z żadnym klubem w NBA, dlatego też będzie potrzebował pieniędzy do egzystencji, a takie największe znajdzie w Chinach. Tym bardziej że w Europie nie ma na tyle silnej pozycji, żeby otrzymać duże wynagrodzenie w Europie.

Z drugiej jednak strony gra na Starym Kontynencie za mniejsze pieniądze da mu możliwość rywalizacji na wyższym poziomie. A to mu będzie bardzo potrzebne, ze względu na ponad roczną przerwę w grze, spowodowaną zawieszeniem w NCAA za zbyt duże pieniądze jakie zarobił jeszcze w czasie pobytu w Turcji. Na pewno odpowiedzią dla wielu zespołów jaki w nim drzemie potencjał będzie najbliższy Eurobasket, w którym powinien przebić się do składu drużyny i grać w rotacji podkoszowej z Semihem ErdenemOmerem Asikiem.

Plusem dla niego w porównaniu z innymi graczami jest fakt, że on nie musi się martwić o wysokość kontraktu w lidze NBA. Jako debiutant wybrany w drafcie jego zarobki są z góry założone, tak więc niezależnie od tego ile potrwa lokaut, to po jego zakończeniu Utah Jazz będą mogli z nim podpisać kontrakt za z góry ustaloną kwotę, której Kanter może być pewny.

Na miejscu klubu, który ma do niego prawa, nie miałbym nic przeciwko temu, żeby zawodnik grał poza USA, tym bardziej jeśli udałoby się wpisać w jego umowę zapis o zwolnieniu z niej w przypadku zakończenia lokautu. Każdy mecz, który Kanter rozegra w najbliższym czasie będzie z korzyścią dla niego, jak i dla Jazz. Więc nie zdziwmy się, jeśli zapytani o opinię ludzie związani z Utah nie będą krytykować takiej opcji.

Komentarze

komentarzy