Ellis i Iguodala mogą zamienić się miejscami

Philadelphia 76ers i Golden State Warriors rozpoczęły rozmowy na temat wymiany zawodników, których chcą się pozbyć ze swoich drużyn. Mieliby w niej uczestniczyć Andre IguodalaMonta Ellis.

O obu już jakiś czas temu pisałem, że mogą opuścić swoje dotychczasowe ekipy. Kontrakty są na porównywalnym poziomie, więc tutaj wszystko byłoby jasne. Pytanie tylko co obie ekipy mogą na tym dealu zyskać lub stracić.

Warriors na pewno przyda się taki obrońca jak Iggy, który potrafi zatrzymać indywidualnie praktycznie każdego zawodnika z pozycji 1-3 w lidze. Byłby to krok dla drużyny w stronę defensywy, czyli tego o czym mówił już Jerry West niedawno. Byłby na pewno też dobrym wzmocnieniem pozycji w drużynie Stephena Curry, który automatycznie stałby się pierwszą opcją w ataku, zrzucając ze swoich barków dzielenie się piłką z Ellisem. W pierwszej piątce Iguodala znalazłby się właśnie z CurrymDorellem Wrightem. Byłby to na pewno jeden z najefektowniejszych backcourtów w lidze.

Ze strony Sixers sytuacja nie wygląda już tak różowo. Owszem, pozbywają się kapryśnego ostatnio Iguodali, który narzekał że nie jest pierwszą opcją w ataku, a w zamian za to dostają bardzo dobrego strzelca. Ellis w ostatnim sezonie rzucał średnio 24.1 punktu na mecz. Takiego strzelca najbardziej brakuje w Sixers. Problem polega na tym, że automatycznie pozbywają się swojego najlepszego defensora. Jedynego zawodnika, który potrafiłby się przeciwstawić LeBronowi, Wade’owi czy Derrickowi Rose. A to może okazać się kluczowe w przyszłorocznych rozgrywkach playoffs, żeby cokolwiek ugrać.

Plusem na pewno byłoby zwolnienie w pierwszej piątce miejsca dla tegorocznego debiutanta Evana Turnera, który po tym jak został wybrany z numerem 2 nie pokazał jeszcze w pełni swojego potencjału. Dodatkowe minuty na pewno będą działały na jego korzyść. Jednak przy ogólnej tendencji do coraz lepszej obrony we wszystkich drużynach, ta wymiana wydaje się niekorzystna dla Sixers.

Czy jednak się na nią zdecydują? Jakie jest wasze zdanie?

Komentarze

komentarzy