Dirk nie myśli o lokaucie

Oferty z Chin, kilka czołowych klubów europejskich, Bayern Monachium i inne kluby z ojczyzny. MVP tegorocznych finałów, Dirk Nowitzki może przebierać w ofertach. Decyzję o swoich losach ma podjąć po Eurobaskecie.

Dirk ma jeszcze kilka tygodni na trening z kadrą Niemiec po tym, jak przez okrągły miesiąc świętował zdobycie pierwszego mistrzostwa NBA. Skarżył się, że czas minął za szybko. Dirk przebywa aktualnie w Berlinie, gdzie trenuje ze swoim mentorem Holgerem Geschwinderem. Oto co usłyszeli od niego dziennikarze z ESPN: „Mam zamiar zagrać na Eurobaskecie, a potem zobaczymy. Ze względu na lokaut nie myślę teraz o dalszej przyszłości. Zastanowię się po turnieju.”

Litewski czempionat odbędzie się w dniach 31.08-18.09. Dirk obiecał macierzystej federacji, że będzie przewodniczył młodemu „narybkowi” koszykarzy z Niemiec i słowa dotrzyma(ł). Pomagać ma mu w tym ex All-Star, Chris Kaman z LA Clippers.

Niemcom bardzo zależy na londyńskich Igrzyskach. Jeśli zagrają w finale w Kownie, będą mieli automatyczną kwalifikację. Bycie w najlepszej szóstce otwiera im możliwość gry w turnieju kwalifikacyjnym.

Nowitzki i Kaman mają dołączyć do kadry około 20 sierpnia w Bambergu

Komentarze

komentarzy