Deron Williams podpisał kontrakt z Besiktasem

Rozgrywający New Jersey Nets Deron Williams rozegra najbliższy sezon w lidze tureckiej, o ile lokaut w NBA nie zostanie odwieszony. Zawodnik ogłosił to na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Jego umowa z Besiktasem Stambuł będzie obowiązywała przez jeden rok.

W ramach kontraktu D-Will otrzyma za rok gry 5 milionów dolarów, zgodnie z tym co podał Chris Broussard. Dołączy do innego gracza z NBA, który już podpisał umowę z tym klubem – Zaza Pachulią. Będzie też kontynuował trend zapoczątkowany rok temu, polegający na zatrudnieniu supergwiazdy. W przypadku Allena Iversona, eksperyment nie wypalił, ale może Williams zapoczątkuje dobrą passę? Jedna rzecz jest jednak niepokojąca, mianowicie ostatnie coraz częstsze problemy ze zdrowiem. Cała druga połowa sezonu była przez niego stracona z powodu kontuzji nadgarstka, który został zoperowany od razu po zakończeniu rozgrywek.

W umowie zawodnik zastrzegł sobie możliwość automatycznego powrotu do USA w razie odwołania lokautu i wznowienia rozgrywek NBA. Jednocześnie wiadomo, że w klubie pojawi się dopiero na przełomie sierpnia i września. Teraz pozostaje mu tylko czekać na oficjalny list w sprawie zatrudniania graczy będących pod kontraktem w NBA przez FIBA. To ona bowiem zdecyduje w jaki sposób trzeba będzie sankcjonować umowy takich zawodników.

W ostatnim sezonie, w którym D-Will zmienił otoczenie, przenosząc się z Utah do New Jersey, notował średnie na poziomie 20.1 punktu i 10.3 w każdym spotkaniu.

Komentarze

komentarzy