David West wrócił do zdrowia

Po 6 miesiącach ciężkiej rehabilitacji, jeden z najlepszych silnych skrzydłowych NBA - David West może wrócić do normalnych treningów. Kontuzji wyłączającej go na tyle czasu z gry doznał pod koniec poprzedniego sezonu.

West jest jednym z najciekawszych wolnych agentów tego roku. W ostatnim sezonie zrezygnował z ostatniego roku kontraktu, na mocy którego miał zarobić 7.5 miliona dolarów. Dzięki temu może teraz podpisać kontrakt z tym, z kim chce, bo jest niezastrzeżonym wolnym agentem.

Pomimo tego, że był uczestnikiem meczu gwiazd i jest jednym z najbardziej cenionych graczy w lidze, to ta kontuzja pozostawiła ślad nie tylko na nim samym, ale też w głowach managerów NBA. Zerwanie więzadeł krzyżowych zawsze niesie za sobą duże ryzyko, może nawet zakończyć karierę. Na szczęście w przypadku Westa jest inaczej.

Od początku mówiło się, że Hornets staną do walki o zatrzymanie swojego skrzydłowego, ale już słychać, że parol na niego zagięli też Indiana Pacers, którzy bardzo potrzebuję silnej czwórki, żeby ich skład był bardziej kompletny. Z Westem, Royem Hibbertem i Dannym Grangerem mieliby bardzo ciekawy skład na trzech najwyższych pozycjach.

Komentarze

komentarzy