Czterej kolejni gracze z NBA podpisali umowy w Europie

Czterej kolejni gracze NBA zdecydowali się spędzić najbliższy sezon w Europie. Są nimi Jordan FarmarErsan Ilyasova, Patrick MillsAntoine Wright.

Farmar zasili szeregi Izraelskiego potentata, Maccabi Tel-Aviv. W swoim kontrakcie ma zapisaną klauzulę umożliwiającą mu powrót do NBA w razie zakończenia lokautu, ale jako że nie zanosi się na to w świetle braku jakiegokolwiek porozumienia i zbliżenia w rozmowach między stronami, to bardzo możliwy jest jego pobyt przez cały sezon w drużynie mistrza Izraela. Jak powiedział Greg Lawrence, agent reprezentujący Farmera: „Bardzo agresywnie szukaliśmy możliwości grania poza USA dla naszych klientów, takich jak Jordan, który wyraził chęć grania podczas lokautu. Był już w Izraelu kilka razy, ma też rodzinę, która stamtąd pochodzi, dlatego też jest bardzo podekscytowany możliwością życia i grania w rodzinnym kraju. Zapewne nie będzie to nasz ostatni klient z NBA, który podejmie taką decyzję.” W stajni Lawrence’a są jeszcze Derrick RoseJoe JohnsonRussell WestbrookPau GasolMarc Gasol.

Mills i Ilyasova wspólnie będą grać od nowego sezonu w barwach Efesu Stambuł. Jak podaje strona sportando.net Mills podpisał jednoroczną umowę. W wyścigu o miejsce w drużynie wyprzedził Marcelinho Huertasa i Keyona Dollinga. Ilyasova także związał się z Efesem kontraktem rocznym, dzięki któremu zarobi 2.7 miliona Euro.

Wright natomiast po spędzeniu sezonu na ławce Sacramento Kings, a następnie w Chinach, gdzie w drużynie Jiangsu notował średnio 20.7 punktu na mecz w najbliższym sezonie zagra w Hiszpanii w barwach Estudiantes Madryt.

Komentarze

komentarzy