Christian Eyenga wraca do Joventutu Badalona

Kongijczyk Christian Eyenga, który ostatni sezon spędził w barwach Cleveland Cavaliers, podpisał jednoroczną umowę z hiszpańskim klubem Joventutem Badalona.

W 2009 roku, jeszcze w erze LeBrona Jamesa, Eyenga został wybrany z 30. numerem draftu, ale nie został graczem Cavs wtedy. Został jeszcze na rok w Joventucie, ale jego osiągnięcia nie były powalające. W lidze ACB notował średnio 3.8 punktu i 2 zbiórki na mecz, w rozgrywkach Eurocup było jeszcze gorzej – 3.4 punktu i 1.2 zbiórki.

I dokładnie rok później, gdy okazało się, że Król opuścił Cleveland zrobiło się miejsce dla kilku graczy gorszego kalibru i skorzystał na tym właśnie Eyenga. Początek sezonu spędził w lidze NBDL, gdzie w barwach Erie Bayhawks notował niezłe wyniki na poziomie 12.3 punktu (53% skuteczności z gry), 4.7 zbiórki oraz po 1 asyście i bloku na mecz.

Gdy w Cleveland doszło do plagi kontuzji, został ściągnięty do NBA i zaczął grać dość regularnie. Łącznie wystąpił w 44 meczach, z czego w 18 w pierwszym składzie. Doszedł do średnich 6.9 punktu i 2.8 zbiórki na mecz. To pozwoliło mu zapewnić sobie pewne miejsce w drużynie na kolejny rok.

Komentarze

komentarzy