Scalabrine w Benettonie, Motiejunas w Prokomie

Brian Scalabrine /fot. Flickr

Włoska drużyna, Benetton Treviso ogłosiła wzmocnienie składu weteranem z NBA, mającym za sobą 10 sezonów w NBA, Brianem Scalabrine. Jednocześnie podał informację, że wypożyczył do mistrza Polski, Asseco Prokom Gdyni, Donatas Motiejunasa, wybranego w tegorocznym drafcie przez Minnesota Timberwolves, a następnie oddany do Houston Rockets.

Scalabrine w NBA znany jest głównie z tego, że jest… znany. Otóż jego umiejętności często schodzą na drugi plan, a wychodzi jego świetny team spirit. Zawodnika nie da się ponoć nie lubić, gdyż jest dobrym duchem drużyny i jednocześnie jego maskotką.

W barwach włoskiego potentata, na pewno będzie musiał pełnić rolę jednego z przywódców dla młodych graczy i ciągnąć grę do przodu. W barwach Benettonu Scalabrine spotka dwóch graczy z NBA. Pierwszy to Jeff Adrien, skrzydłowy Golden State Warriors, który w swoim debiutanckim sezonie zaliczał średnio 2.5 punktu i 2.5 zbiórki. Większość sezonu spędził w barwach Rio Grande Valley Vipers w NBDL, gdzie jego osiągnięcia sięgnęły 18.3 punktu i 11.4 zbiórki na mecz. Drugim znanym z NBA jest tegoroczny rookie, wybrany przez Boston Celtics – E’Twaun Moore. Został on wybrany z 55. numerem przez Boston Celtics.

Z kolei Motiejunas wzmocni mistrza Polski, dzięki czemu zapewnił sobie możliwość gry w Eurolidze. Będzie na pewno wzmocnieniem polskiej drużyny i jednocześnie będzie mógł się wybić w Europie, gdyż ma duże szanse na bycie pierwszoplanową postacią drużyny gdyńskiej.

Komentarze

komentarzy