Bracia Gasol chcą zagrać w Europie

Pau Gasol oraz jego brat, Marc Gasol w związku z prawdopodobnym odwołaniem sezonu 2011/12 w rozgrywkach NBA dołączyć powinni do szeregów Regal Barcelony. 

Pierwszy z braci występuje obecnie w zespole Los Angeles Lakers, natomiast drugi gra w drużynie Memphis Grizzlies. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten sezon zostanie odwołany, a co za tym idzie, zawodnicy szukają możliwości grania w innych klubach.

Jeśli sezon NBA faktycznie nie ruszy, chcemy zagrać tutaj (w Barcelonie). Mówię teraz za siebie, jednak Marc również deklarował chęć do gry w tym klubie.” – mówi gracz Lakers. „Real Madryt też chciał podpisać kontrakt z moim bratem, jednak nie wyobrażam sobie go w białej koszulce. Ale nie ma rzeczy niemożliwych” – dodaje.

W minionym sezonie bracia Gasol zakończyli rozgrywki na tej samej fazie Play-Offów (półfinały konferencji) z tą różnicą, że Lakers przegrali 0-4 z późniejszymi mistrzami NBA Dallas Mavericks a Grizzlies ulegli 3-4 Oklahomie City.

Przypomnijmy, że każdy z braci występował już w drużynie Barcelony za czasów ich młodości więc nie będzie to dla nich pierwszyzna w tym klubie. Regal Barcelona to 16 krotny mistrz Hiszpanii i dwukrotny zdobywca Euroligi. W tegorocznych rozgrywkach, występują w grupie wspólnie z polską drużyną Asseco Prokomem Gdynia.

Komentarze

komentarzy