Booker, Wafer i Johnson zagrają w Europie

Trzej kolejni gracze zdecydowali się na podpisanie umowy w Europie. Nie są to gwiazdy, ale na poziomie europejskim mogą być graczami o znaczącej klasie i na pewno mogą decydować o grze swoich drużyn.

Trevor Booker, który w ostatnim sezonie był graczem Washington Wizards podpisał umowę izraelską drużyną Bnei Hasharon. Związał się z drużyną jednoroczną umową na czas lokautu w NBA. W ostatnim roku w barwach Czarodzieji notował średnio 5.7 punktu i 4.1 zbiórki na mecz. Jego nowa drużyna w ostatnim sezonie odpadła w ćwierćfinale ligi izraelskiej.

Drugim graczem, który spędzi najbliższy sezon w Europie jest Von Wafer, który ostatni rok spędził w Bostonie. Już rok temu próbował swoich sił na Starym Kontynencie, ale przygoda w Olympiakosie skończyła się po zaledwie dwóch spotkaniach. Jego nowa drużyna to Vanoli Cremona, z którą związał się rocznym kontraktem, zapewniającym mu możliwość odstąpienia od niego gdyby lokaut w NBA się zakończył.

Kolejnym zawodnikiem, który zasilił włoską Lega-A jest Trey Johnson, który poprzedni sezon kończył w barwach Los Angeles Lakers. Łącznie rozegrał w ich barwach zaledwie 4 mecze, ale wcześniej w barwach Bakersfield Jam był jednym z najlepszych graczy w lidze NBDL, gdzie zdobywał średnio 25.7 punktu na mecz. Jego nową drużyną będzie Teramo Basket, ale nie jest to dla niego pierwsza przygoda z koszykówką europejską. W poprzednich sezonach grał już we włoskiej Angelico Biella, francuskim Gravelines i serbskim Hemofarmie Vrsac.

Komentarze

komentarzy