Bogut może nie zdążyć

Andrew Bogut /fot. Flickr

Wiecznie kontuzjowany w ostatnich sezonach, Andrew Bogut może rozpocząć nowy sezon na ławce rezerwowych. Jego rehabilitacja po kontuzji wciąż trwa.

Śledź ZkrainyNBA na Twitterze

Ostatni zabieg, jaki przeszedł Australijczyk, to atroskopia lewej stopy w kwietniu. Od tego czasu wielokrotnie pojawiały się informacje o tym, że jego rehabilitacja przebiega zgodnie z planem, a nawet ten plan wyprzedza i zobaczymy tego środkowego już od początku preseason.

Tymczasem obozy przygotowawcze się zaczęły, Warriors rozegrali kilka spotkań przedsezonowych, a Boguta jak nie było, tak nie ma. Ostatnia oficjalna informacja była taka, że ma wystąpić w ostatnich 2 lub 3 meczach przedsezonowych, a potem zagrać w meczu otwarcia, 31 października.

Oficjalne ten status się nie zmienił, ale trener Wojowników, Mark Jackson wciąż twierdzi, że Bogut jest daleki od możliwości gry: „Chciałbym, żeby już mógł grać. Ale najważniejsze jest, żebyśmy się upewnili, że jest zdrowy, tak żeby za chwilę się nie okazało, że znów musi odpoczywać od gry. Czas pokaże jak będzie.”

Bogut trafił do Warriors w ramach wymiany z Milwaukee Bucks, w marcu 2012 roku. Nie zagrał jeszcze ani razu w nowych barwach. W swojej karierze w NBA wystąpił 408 razy, zdobywając średnio 12.7 punktu, 9.3 zbiórki oraz 1.6 bloku.