Austin Daye zagra w Rosji

Austin Daye jest kolejnym graczem z NBA, który zdecydował się na grę w Europie podczas lokautu. Jak podaje strona Sportando.net, skrzydłowy Pistons zagra w lidze rosyjskiej. Nie jest jednak znany zespół, który miałby zasilić.

Strony miały się dogadać na umowę dwumiesięczną, do końca grudnia, co by znaczyło, że Daye liczy na zakończenie lokautu w podobnym momencie, jak na przełomie 1998 i 1999 roku. Wtedy sezon rozpoczął się pod koniec lutego. Jeśli teraz miałoby być tak samo, to Daye przyjedzie na obóz przygotowawczy w pełni przygotowany.

Daye jest już trzecim graczem z Pistons, który zacznie niedługo rozgrywki na Starym Kontynencie. Pozostali do DaJuan Summers, który będzie występował w Montepaschi Siena i Kyle Singler, który został wybrany w tym roku w drafcie. On zasili szeregi hiszpańskiego Alicante.

Biorąc pod uwagę ostatnie ruchy w szeregach Pistons, przyjście nowego właściciela, zatrudnienie Lawrence’a Franka jako głównego trenera, można się spodziewać, że drużyna będzie nieco odmłodzona, a to jest woda na młyn jeśli chodzi o rozwój Daye’a, który dotychczas nie grał zbyt wielu ze względu na konkurencję na jego pozycji, gdzie gra chociażby Tayshaun Prince. Daye może być spokojny o swoją przyszłość, gdyż wiąże go jeszcze trzyletnia umowa z Tłokami.

W ostatnim sezonie notował średnio 7.5 punktu, 3.8 zbiórki i 1.1 asysty na mecz.

Komentarze

komentarzy