Andrei Kirilenko MVP października w Eurolidze

Andrei Kirilenko jest tym, który jak na razie najlepiej wychodzi koszykarsko na lokaucie. CSKA Moskwa zrobiła złoty interes sprowadzając go do drużyny na czas lokautu. Rosjanin otrzymał dzisiaj nagrodę dla najlepszego gracza Euroligi w październiku.

Drużyna ze stolicy Rosji jak na razie jest liderem w wielu kategoriach w całych rozgrywkach i odbijają się po bardzo wczesnym odpadnięciu z rozgrywek w zeszłym sezonie. W pierwszych spotkaniach odnieśli dwa pewne zwycięstwa, a Kirilenko był najlepszym graczem.

W pierwszej serii spotkań w meczu przeciwko Żalgirisowi Kowno zdobył 17 punktów, 15 zbiórek, 5 asyst i 4 bloki. Biorąc pod uwagę wszystkie dane statystyczne otrzymał za to spotkanie Index Euroligi na poziomie 37, co jest rekordem pierwszej kolejki odkąd został wprowadzony.

W drugim meczu Rosjanie pokonali Brose Baskets Bamberg, a Kirilenko zakończył mecz z 12 punktami, 4 zbiórkami, 6 asystami, 1 przechwytem i 1 blokiem. Jego zdobycz byłaby większa, gdyby nie duża przewaga, którą CSKA osiągnęło do przerwy. Dzięki prowadzeniu 47:30 mecz był rozstrzygnięty, a jego zdobycze nie musiały być aż tak okazałe, jak w pierwszym meczu.

Komentarze

komentarzy