New York Knicks zwalniają Kuzminskasa

13/11/2017
Midnaugas Kuzminskas fot. Jim McIsaac

New York Knicks zostali postawieni w sytuacji, w której musieli zwolnić jednego z zawodników – padło na Litwina, Mindaugasa Kuzminskasa.

Powrót Joakima Noah został niestety okupiony ofiarami. Rotacja klubu NBA ma ograniczoną liczbę miejsc, a kiedy formalnie wraca do niej francuski środkowy, Knicks muszą zapewnić mu miejsce. Oznacza to, że klub musiał zdecydować się na zwolnienie jednego ze swoich graczy.

Generalny manager Scott Perry zdecydował się odpuścić litewskiego skrzydłowego Mindaugasa Kuzminskasa. W oficjalnym oświadczeniu wspomina o tym, że szacunek do zawodnika jest bardzo duży i pożegnanie jest dla organizacji bolesne.

Czysto sportowo jednak zespół nie powinien stracić w tym momencie tak dużo – w końcu Kuzminskas w obecnym sezonie pełnił marginalną rolę w rotacji nowojorskiego zespołu. Zagrał w zaledwie jednym spotkaniu, w którym spędził na boisku bardzo symboliczne dwie minuty.

Powrót Joakima Noah do składu znacznie zagęści podkoszową rotację zespołu. Przed nim na parkiet powinni wychodzić Enes Kanter i Kyle O’Quinn. Środkowi zestawiani będą często z Kristapsem Porzingisem, lub w ogóle nie będzie ich na boisku, a na centrze Jeff Hornacek grać będzie Łotyszem. Dlatego Kuzminskas, który docelowo grać powinien na silnym skrzydle, nie znalazłby dla siebie miejsca.

Kopiuj link do schowka