Najlepszy obrońca – kto nim właściwie jest?

24/05/2012
Dwight Howard

Dwight Howard /fot. Flickr

Tyson Chandler przed paroma tygodniami został nagrodzony wyróżnieniem dla najlepszego obrońcy roku. Dzisiaj ogłoszono jednak dwie piątki najbardziej efektywnych zawodników w defensywie. Wynika z nich, że Chandler… nie jest nawet w pierwszej piątce.

Center New York Knicks w wyścigu po te wyróżnienie wyprzedził Dwighta Howarda z Orlando Magic. Howard w czasie sezonu narobił wokół swojej osoby niepotrzebnego zamieszania, stracił dużo w oczach koszykarskich ekspertów i po raz pierwszy od 2008 roku musiał oddać nagrodę Defensive Player of the Year w obce ręce. Paradoksalnie jednak został uwzględniony w piątce obrońców jako najlepszy środkowy właśnie Howard, a nie jak każdy przypuszczał, Chandler.

Sponsor serwisu

Po raz pierwszy w historii NBA (od kiedy to wyróżnienie jest przyznawane) zdarzyło się, że najlepszy obrońca sezonu nie został wybrany do All-Defensive Team. Czy głosujący czasem nie zaprzeczyli samym sobie? Dlaczego trzy tygodnie stwierdzili wyższość Chandlera nad Howardem, aby potem swoje podejście zweryfikować i uznać gwiazdę Orlando Magic lepszym defensorem? Nie mieli przecież ku temu żadnych podstaw – Dwight Howard z powodu kontuzji barku nie wystąpił od momentu przyznania nagrody Defensive Player of the Year w żadnym spotkaniu.

Całe to zamieszanie szerokim łukiem obszedł LeBron James. Gwiazda Miami Heat otrzymała najwięcej głosów przy wyborze pierwszej piątki obrońców. Zobaczcie 1st All-Defensive Team i 2st All-Defensive Team:

 

2011-12 NBA All-Defensive First Team
Position Player (Team) 1st 2nd Points
Forward LeBron James (Heat) 24 5 53
Forward Serge Ibaka (Thunder) 20 7 47
Center Dwight Howard (Magic) 16 9 41
Guard Chris Paul (Clippers) 13 9 35
Guard Tony Allen (Grizzlies) 13 7 33
2011-12 NBA All-Defensive Second Team
Position Player (Team) 1st 2nd Points
Forward Kevin Garnett (Celtics) 8 10 26
Forward Luol Deng (Bulls) 6 8 20
Center Tyson Chandler (Knicks) 13 10 36
Guard Rajon Rondo (Celtics) 9 11 29
Guard Kobe Bryant (Lakers) 7 3 17

 

 

Kopiuj link do schowka