Lillard: Donovan Mitchell będzie najlepszym debiutantem

13/02/2018
fot. David Blair

Pomimo, że do końca sezonu zasadniczego pozostały jeszcze dwa miesiące to niektórzy już zaczeli typować zawodników do nagród indywidualnych. Swojego kandydata na ROTY ma już Damian Lillard, który wskazuje na Donovana Mitchella z Utah Jazz.

Rozgrywający Portland Trail Blazers to debiutant roku 2013 i widzi, że obrońca nutek idzie w jego ślady. W rozmowie z Oregonlive przyznał Joe Freemanowi, że Mitchell według niego powinien otrzymać w tym sezonie nagrodę dla najlepszego debiutanta.

„On z pewnością powinien być Rookie of The Year” – powiedział w rozmowie.

„Nie tylko ze względu na liczby, ale przede wszystkim za to jak wpływa na zespół. On w zasadzie im lideruje. To wyjątkowe zobaczyć debiutanta, który potrafi dokonać takich rzeczy.”

21-latek już nie raz wywiązywał się ze swojej roli, prowadząc zespół do zwycięstwa i będąc najlepszym strzelcem w meczu. W ostatnią niedzielę Jazz pokonali Blazers 115-96 w Portland, kończąc tym samym 9-meczową serię zwycięstw u siebie zespołu gospodarzy. W tym spotkaniu Mitchell zanotował 27 punktów 6 zbiórek, 2 asysty i przechwyt.

To był drugi raz w sezonie, gdy drużyna z Salt Lake City mierzyła się z teamem Lillarda. Pierwszego listopada górą również był Mitchell, rzucając wtedy swój career high 28 punktów. Utalentowany i atletyczny rzucający obrońca poprawił od tamtej chwili swój rekord punktowy aż 8 razy. Póki co licznik zatrzymał się na 41 oczkach.

13 zawodnik draftu 2017 jest liderem wśród debiutantów przede wszystkim w punktach(19.4 pkt na mecz), rzutach dystansowych(2.3 na mecz) i  rzutach wolnych(2.7). Dzięki jego świetnej formie drużyna zaliczyła już 9 kolejnych zwycięstw i cały czas pnie się w górę w kierunku miejsc premiowanych awansem do playoffs. Mają 1.5 spotkania straty do ósmych Pelicans.

Mitchell został niedawno po raz drugi z rzędu debiutantem miesiąca i jest poważnie brany jako kandydat do tegorocznego ROTY. O nagrodę będzie rywalizował głównie z zawodnikiem Philadelphii 76ers Benem Simmonsem. Warto dodać, że podobnie jak Lillard, Donovan Mitchell będzie brał udział w piątkowym Rising Stars Challenge a dzień później wystąpi w konkursie wsadów podczas tegorocznego weekendu gwiazd.

Kopiuj link do schowka