Liga zawiesiła J.R. Smitha

Liga zawiesiła J.R. Smitha
Wrzesień 08 08:54 2013 Wydrukuj wpis

J.R. Smith /fot. Flickr

J.R. Smith dołączył do szerokiego grona zawodników, którzy mają tego lata problem z narkotykami. Zawodnik New York Knicks został przyłapany na posiadaniu marihuany.

Z tego powodu liga zawiesiła go na pierwsze 5 spotkań sezonu zasadniczego. To prawdopodobnie tylko wydłuży jego nieobecność na początku rozgrywek 2013/14. Smith przeszedł w lato dwie operacje lewego kolana i prawdopodobnie i tak opuściłby pierwsze mecze. Przepisy mówią, że jeśli zawodnik jest kontuzjowany, to zawieszenie nie obejmuje tych spotkań, które i tak by opuścił z powodu urazu.

Co ciekawe, zgodnie z przepisami ligowymi, przy pierwszych dwóch razach gdy zawodnik jest złapany, nie ma o tym oficjalnej wiadomości i jest wysyłany na leczenie. Dopiero przy trzecim występku jest zawieszany na 5 meczów.

[reklama]

To oznacza, że przerwa w jego grze może być dłuższa niż tylko 5 meczów. Za te spotkania nie otrzyma też wynagrodzenia. NBA każe za każdy opuszczony mecz 1/110 rocznych zarobków. W jego przypadku wyniesie to łącznie 252 tysiące dolarów. Nie będzie to też dla niego pierwsze zawieszenie w karierze. W 2006 roku dostał 10 meczów za uczestniczenie w bójce podczas meczu Denver Nuggets – New York Knicks. W 2007 było to 7 spotkań za udział w wypadku samochodowym, w którym umarła jedna z ofiar. Został za to skazany na 90 dni więzienia. W 2007 roku zawieszono go także na 3 mecze z powodu incydentu w klubie nocnym.

Smith w ostatnim sezonie został wybrany najlepszym rezerwowym ligi. Po sezonie związał się nowym kontraktem z New York Knicks. Informacje o potrzebie operacji wyszły dopiero po tym, gdy podpisał z klubem nową umowę. W ostatnim sezonie notował rekordowe w karierze 18.1 punktu i 5.3 zbiórki na mecz.

  Tagi:
  Kategorie:
zobacz więcej wpisów

O autorze wpisu

Piotr Zarychta
Piotr Zarychta

Pierwszy raz NBA obejrzałem w 1991 roku. W 2011, czyli 20 lat później napisałem pierwszy tekst, otwierając ZkrainyNBA. Przez kilka miesięcy pisałem na 2taktach, by wrócić na stare śmieci. Nałogowo lubię wstawać za wcześnie dla 95% społeczeństwa, byle tylko obejrzeć jak 10 facetów próbuje trafić do kosza.

Zobacz więcej wpisów
Dodaj komentarz

0 Comments

Jeszcze nie skomentowano

Zostań tym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Twój adres e-mailowy nie zostanie opublikowany. Także inne dane nie zostaną upublicznione trzecim stronom.
Wszystkie pola są obowiązkowe.