LeBron: Nie wygraliśmy w takim stylu od dawna

22/11/2017
LeBron James Cavaliers Getty Images

Jeszcze miesiąc temu trwała dosyć żywiołowa dyskusja na temat tego, w jak dużym dołku znajdują się Cleveland Cavaliers i na ile są w stanie z niego wyjść. W wątpliwość został nawet poddany awans Cavs do finałów NBA – zwłaszcza w obliczu świetnej postawy Boston Celtics.

W ostatnim czasie jednak po cichu sytuacja zaczyna się stabilizować. Regulująca się forma zespołu nie jest oczywiście tematem tak nośnym jak jej obniżka – co jest zrozumiałe. Jednak jest to sprawa dosyć istotna w kontekście dalszego rozwoju wypadków na szczycie konferencji wschodniej.

Cavs mają właśnie serię pięciu kolejnych zwycięstw, która pozwoliła im na uzyskanie bilansu 10-7 i wspięcie się na 4. pozycję w swojej konferencji. Do Bostonu sporo brakuje, ale drugie miejsce jest już w zasięgu – mogą wystarczyć dwa kolejne zwycięstwa.

Realne – tym bardziej, że tendencja jest zdecydowanie wzrostowa. To ostatnie zwycięstwo z serii było najbardziej widowiskowe i najlepiej potwierdza niezłą dyspozycję Kawalerzystów. Wygrana w wysokości 116:88 zwiastuje podwyżkę formy – potwierdza to w swojej wypowiedzi LeBron James:

Nie odnieśliśmy zwycięstwa w takim stylu od bardzo dawna. Nie robimy tak dobrej roboty w trzecich kwartach, miewamy wolniejsze początki, przez co przeciwnicy często nadrabiają straty. Dzisiaj po prostu utrzymywaliśmy tempo gry. To dla nas w tym momencie duży krok do przodu.”

Optymizm podziela także trener Tyronn Lue, który mógł się już martwić o swoją posadę. Wydaje się, że teraz jego praca jest stosunkowo bezpieczna:

Zajęło nam to trochę czasu, ale w przeciągu 6-7 ostatnich spotkań zaczęliśmy dochodzić do wspólnej optymalnej dyspozycji defensywnej i ofensywnej. Mamy lepszy ruch piłki i staramy się zawsze zagrywać jedno dodatkowe podanie.”

Kopiuj link do schowka