LeBron James: „Lubię zmiany”

10/10/2017
LeBron James Cleveland Cavaliers Ohio fot. Cary Edmondson / USA TODAY Sports

Zmiana formatu Meczu Gwiazd wywołała sporo kontrowersji przede wszystkim w środowisku kibicowskim. Jest to istotne, bo przecież to właśnie dla kibiców organizowane jest to wydarzenie. Z drugiej jednak strony sami potencjalni uczestnicy, w tym LeBron James, nie mają problemu z nową formułą wydarzenia.

Nowy system związany z wybieraniem członków zespołu przez kapitanów jest o tyle ekscytujący, że przypomina nam nasze własne doświadczenia z lat szkolnych. Nie da się jednak ukryć, że nowy format powinien w większym stopniu niż ten stary promować zawodników obiektywnie lepszych. Nie wpłynie więc on na poziom talentu w meczu, ale na pewno na stopień emocjonalności wynikający z personalnych sympatii samych zawodników – co w założeniu ma być może wpływać na poziom zaangażowania czysto sportowego.

Swoje zdanie na ten temat zdążył wyrazić już potencjalnie jeden z kapitanów – jak można określić w nowym systemie gracza z największą ilością głosów. W rozmowie Davem McMenaminem z ESPN LeBron James przyznał, że odświeżenie Meczu Gwiazd bardzo mu się podoba:

Nie uważam, że to jest zły pomysł. Coś przecież musimy zrobić. Mecz Gwiazd był w ostatnich latach po prostu słaby z punktu widzenia rywalizacji.”

To jest próba zmiany na lepsze. To tak jak konkurs wsadów, który kiedyś był świetny, potem miał swoje gorsze lata, więc trzeba było odświeżyć formułę. Wtedy staje się to lepsze, ale po czasie znów wydaje się gorsze – i tak w kółko.”

Na razie ciężko stwierdzić, jak dobra jest to zmiana – nie jest jeszcze skończona. Nim nie nadejdzie luty, nie dowiemy się jak ta zmiana wpłynie na poziom zainteresowania Meczem Gwiazd. Ale ja osobiście lubię zmiany. No bo dlaczego nie”

Kopiuj link do schowka