LeBron: Dennis Smith Jr powinien grać w Knicks

12/11/2017
fot. Andrew Dieb/USA TODAY Sports

Dennis Smith Jr to utalentowany rozgrywający, którego przed sezonem pozostali debiutanci wskazali na faworyta w wyścigu po ROTY. Mimo, że  najprawdopodobniej nie zdobędzie tej statuetki, to z pewnością należy do najlepszych w tegorocznym naborze. To zdanie potwierdza również sam LeBron James.

Przypomnijmy, Dennis Smith Jr trafił do Dallas z 9 numerem Draftu 2017. Z wcześniejszym pickiem wybierali New York Knicks, którzy także postawili na rozgrywającego. Ich zdaniem jednak Frank Ntilikina prezentował większą wartość i to on powędrował do Nowojorczyków. Według Króla Jamesa, Knickerbockers, popełnili błąd, którego powinni żałować:

„Knicks przespali naprawdę dobrego gracza. Dallas ma u siebie nieoszlifowany diament.”

„On powinien grać w Nowym Jorku. To zdanie pewnie pojawi się w nagłówkach, ale taka jest prawda – powinien być ich graczem. Wiem, że w Dallas są podekscytowani, że mają go u siebie.”

Na odpowiedź z Nowego Jorku nie trzeba było długo czekać. Enes Kanter bardzo szybko odparł na Twitterze, że Knicks są bardzo zadowoleni ze swego wyboru.

Statystyki stoją raczej po stronie Dennisa. Zdobywa on 14.2 pkt, 3.6 zb., i 4.9 ast., podczas gdy jego francuski rywal zaledwie 4.4 pkt., 1.9 zb., ale także bardzo dobre 5 asyst. Co ważniejsze jednak, to New York Knicks w tym momencie mają dodatni bilans i wyglądają najlepiej od lat, podczas gdy Dallas jest na dnie. Dlatego na ich miejscu nie ma co narzekać, przynajmniej na razie na swój wybór.

W tej sytuacji nie należy również pomijać kontekstu. LeBron James bowiem jest mentorem i pozostaje w kontakcie ze Smithem, już od czasów gry w szkole średniej rozgrywającego. Nie powinno zatem dziwić wsparcie udzielane debiutantowi. Ponadto, Ntilikina to ostatni akcent ery Phila Jacksona w Nowym Jorku, a jak wiadomo, od pewnego czasu LBJ nie przepada za Zen Masterem. Te słowa mogą być małą szpileczką wbitą w Jacksona.

„To niebywały talent, który dodatkowo jest bardzo atletyczny. Jest bardzo dojrzały jak na swój wiek, potrafi zarówno rzucać jak i penetrować. Mając taką szansę jak w Dallas, będzie się stawał lepszy z dnia na dzień. Dallas dobrze trafiło. Ja o tym wiem. Znam go już od dawna. Od lat wiem jak duży to jest talent.”

Z taką rekomendacją, Smithowi nie zostaje nic tylko grać coraz lepiej. W spotkaniu przeciw Cavs zdobył 21 pkt., 5 zb., i 7 ast., na 50% skuteczności. Następnym przeciwnikiem Kawalerii jest właśnie Nowy Jork. Czy Frank Ntilikina zaprezentuje się jeszcze lepiej?

Kopiuj link do schowka