kontuzja LeBrona – może ominąć start rozgrywek

12/10/2017
LeBron James Sad David Richard-USA TODAY Sports

LeBron James wydaje się być maszyną, pociągiem towarowym. Jego nadludzkie właściwości fizyczne nie są jednak wszechpotężne i nawet on miewa problemy zdrowotne.

Od początku preseason słyszy się o podkręconej kostce lidera Cavaliers. Nie brzmiało to jednak groźnie – James prewencyjnie opuścił kilka spotkań i nie zanosiło się na poważniejsze kłopoty. Tym bardziej, że LeBron gotowy był do gry już we wtorek na mecz z Bulls.

The Chosen One rzeczywiście wyszedł na parkiet, jednak widać było, że nie czuje się w grze najlepiej. Można by zrzucić to na karb długiej absencji boiskowej i dopiero wchodzenia w tryby sezonu. Okazało się jednak, że problemem LeBrona wciąż jest jego boląca kostka. Sam przyznał po zakończonym spotkaniu:

Pomimo dolegliwości wyszedłem na parkiet. Chciałem sprawdzić swoje możliwości – zobaczyć jak moja kostka odczuje trudy meczu. Chciałem być jak najbardziej świadomy sytuacji, więc sprawdziłem to jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.”

Kontuzja kostki wciąż jest aktualna – nie pozwoliła mu ona wziąć udziału w czwartkowym treningu ani zagrać w piątkowym meczu z Orlando. Co więcej, nie wiadomo dokładnie, kiedy LeBron będzie w pełni zdolny do gry. Całkiem możliwe, że nie wyjdzie on na parkiet na przykład w meczu otwarcia. Tego nie wie prawdopodobnie nawet sam sztab trenerski – o czym świadczyć mogą słowa trenera Tyronna Lue:

Kurował się cały dzień, więc nie wiem, czy powinniśmy być zaniepokojeni, czy nie. Dziś jednak był mocno obolały, więc po prostu zobaczymy jak to będzie.”

Kopiuj link do schowka