Kolejna kontuzja w obozie Cavs – George Hill poza grą

09/11/2018
George Hill JR SMith Cavs Photo by Vaughn Ridley/Getty Images

Kevin Love, Sam Dekker, George Hill… Kto następny wypadnie z rotacji Cavaliers? Wygląda na to, że choć JR Smith nie chciał grać w Cavs, teraz po prostu musi.

W środowym meczu Cavaliers przeciwko Thunder, George Hill ani na moment nie pojawił się na parkiecie. Okazuje się, że nie stało się tak bez powodu – rozgrywający Cavs ma problem z lewym ramieniem. Zgodnie z doniesieniami Adriana Wojnarowskiego, Hill wypadnie z gry na przynajmniej dwa tygodnie.

Problemy Cavs pojawiają się lawinowo – najpierw Kevin Love, później Sam Dekker, który ze względu na problemy z kostką przesiedzi na ławce przynajmniej dwa tygodnie, a teraz Hill. Trener Larry Drew ma coraz mniej możliwości rotowania swoim zespołem. Jest to problem, kiedy bilans wskazuje wynik 1-10.

Być może to jednak wszystko nieszczęśliwe przypadki, które wyjdą zespołowi koniec końców na dobre – bez Hilla znacznie więcej minut dostanie z pewnością tegoroczny 8. wybór w drafcie, Collin Sexton. Być może pozwoli mu się to odblokować, bo jak na razie jego gra nie powala. Nawet w swoim pierwszym meczu w pierwszej piątce, w którym dostał aż 41 minut, zdobył tylko 15 punktów i zaliczył biedną jak na rozgrywającego jedną asystę. Może więc Cavs będą zmuszeni grać jeszcze więcej młodymi zawodnikami i przy okazji przegrywać mecze. Skoro zarząd nie podjął przed sezonem decyzji o tankowaniu, los postanowił podjąć ją za nich.

źródło:YouTube/House of Highlights