Knicks rz?dz? w Nowym Jorku
Mike Woodson /fot. Flickr

Grudzień 12th, 2012

Knicks pokonali Brooklyn Nets w Barclays Center 100:97. Decyduj?cy o zwyci?stwie rzut za trzy trafi? Jason Kidd, a Carmelo Anthony rzuci? 45 punktw.

Mecz zdecydowanie lepiej zacz?li gospodarze i po pierwszej kwarcie prowadzili 30:16. Z dobrej strony pokaza? si? Andray Blatche (23 pkt, 4 zb), ktry pewnie punktowa? spod kosza i zanotowa? 12 z pierwszych 21 punktw ca?ej dru?yny Nets. Dzielnie na deskach wspomaga? go Reggie Evans, absolutny zwierzak zbirek. W ca?ym meczu mia? ich rekordowe w tym sezonie 18, ale by? moment w pierwszej po?owie, ?e w boxscore widnia?o 12 desek w 15 minut gry Evansa.

Potem Knicks si? obudzili, a swj popis rozpocz?? Carmelo Anthony (45 pkt, 5 zb, 3 as), ktry w samej drugiej kwarcie rzuci? 14 punktw i do przerwy mia? na koncie 22 oczka. Melo z kontuzjowanym palcem to wcale nie gorszy Melo. Dobra selekcja rzutw i wysoka skuteczno?? to jego historia z tego meczu. Nie przeszkodzi? mu nawet cios w szcz?k? z tak zwanego karata, ktrym potraktowa? go Gerald Wallace (17 pkt, 4 zb, 4 as) na pocz?tku spotkania.

Bardzo wa?nym elementem Nowego Jorku w kontek?cie zwyci?stwa w tym meczu by?a postawa Jasona Kidda. J-Kidd wszystkie 18 punktw zdoby? rzutami za trzy na bardzo wysokiej skuteczno?ci (6/8 3FG), a do tego do?o?y? sze?? zbirek, sze?? asyst i ani jednej straty! Gr? zbli?aj?cego si? ju? chyba do setki rozgrywaj?cego powinno si? pokazywa? w Sevres.

Ca?a dru?yna Knicks gra?a falami. Momenty naprawd? dobrej koszykwki przeplata?a momentami przestojw, kiedy pozwala?a Nets na powi?kszanie swojej przewagi do liczb dwucyfrowych. Go?cie byli zdecydowanie lepsi na dystansie, czterna?cie razy trafili za trzy wobec tylko czterech trjek rywali.

Czwarta kwarta nie pozostawi?a ju? w?tpliwo?ci kto powinien wygra? to spotkanie. Knicks byli w niej lepszym zespo?em, cho? Nets i tak byli blisko doprowadzenia do dogrywki. Kidd trafi? z faulem za trzy na 24 sekundy przed ko?cem, ale przestrzeli? osobisty, ktry mg? zamrozi? mecz na dobre. Nets rozgrywaj?c ostatni? akcj? bez zegara mieli dwie szanse na wyrwnanie, ale zarwno rzuty Geralda Wallacea jak i Derona Williamsa (18 pkt, 10 as) nie znalaz?y drogi do kosza, mimo w miar? czystych pozycji.