J.R. zostaje w Nowym Jorku

04/07/2013
J.R. Smith

J.R. Smith /fot. Flickr

New York Knicks porozumieli się w sprawie nowego kontraktu z J.R. Smithem. Zostanie on w drużynie na kolejne 3 lub 4 lata, w zależności od jego własnego życzenia.

Jak poinformował New York Post, agent zawodnika potwierdził dojście do porozumienia między stronami. Smith ma związać się z Knicks czteroletnią umową, z czego ostatni rok będzie opcją po stronie zawodnika. Za te lata gry konto zawodnika wzbogaci się o 24.7 miliona dolarów.

Sponsor serwisu

Jak w rozmowie z NY Post powiedział ojciec Smitha, gdyby dostał za rok około 10 milionów dolarów, zmieniłby zespół, ale tylko wtedy. Miał jednak oferty pomiędzy tym co chciał, a tym co dostał z Knicks i dlatego zdecydował się na dalszą grę dla Nowego Jorku.

Taka decyzja powoduje, że Knicks znów będą się opierać na chimerycznych zawodnikach w ataku. O ile Carmelo Anthony ustabilizował w ostatnim sezonie swoją formę, to Smith potrafił grać fenomenalnie, jak zawodnik z pierwszej dziesiątki NBA, by potem w play-off być jednym z głównych powodów porażki zespołu w starciu z Pacers:

Knicks są w trakcie budowania drużyny na nowy sezon. Dogadali się już z Toronto Raptors w kwestii pozyskania Andrei Bargnaniego, są bliscy podpisania nowego kontraktu z Pablo Prigionim i prawdopodobnie odpuszczą Chrisa Copelanda, którego chcą między innymi Indiana Pacers.

Problemem dla nich na pewno będzie w dalszym ciągu kontrakt Amare Stoudemirea, który w nowym sezonie ma mieć ograniczenie w liczbie minut do 20 na mecz i ma mieć też zakaz gry dzień po dniu. To są bardzo duże ograniczenia, jak na gracza, który zarobi 21.7 miliona dolarów w najbliższych rozgrywkach, a w następnych aż 23.4 miliona.

Kopiuj link do schowka