Isaiah Thomas ląduje w Lakers!

08/02/2018
isaiah thomas lebron james

Kilkadziesiąt minut temu przekazano informację, iż Isaiah Thomas jest już zmęczony uczestniczeniem w wymianach i chce na dłużej zadomowić się w Cleveland. Nic z tego! IT wraz z Channingiem Frye’m oraz wyborem w pierwszej rundzie draftu 2018, trafiają do Los Angeles Lakers. Do stanu Ohio, przeniosą się Larry Nance Jr. i Jordan Clarkson.

Praktycznie wszyscy spodziewali się poważnych ruchów transferowych Cleveland Cavaliers, ale na pewno nie aż takich. Powracający dopiero do gry Isaiah Thomas, który rozegrał zaledwie 15 spotkań w tym sezonie, będzie reprezentował barwy Lakers. 28-letni rozgrywający w przeciągu niespełna roku, trafił z Boston Celtics, do ich największego rywala w dziejach ligi – LA Lakers. Wraz z nim, Cavs oddali grającego słabiej w tym sezonie Channinga Frye’a oraz wybór w pierwszej rundzie draftu 2018.

Mistrzów NBA z 2016 roku, wzmocni natomiast duet Larry Nance Jr. i Jordan Clarkson. Bardzo istotnym faktem dla Lakers jest uzyskana przez nich możliwość podpisania dwóch maksymalnych kontraktów, latem 2018 lub 2019 roku. Czy „Jeziorowcy” skuszą kolejną gwiazdę ligi, by podpisała z nimi kontrakt?

Ciężko na razie stwierdzić kto wygrywa na tej wymianie, jednakże zarówno Nance jak i Clarkson, notują najlepsze statystyki w swoich karierach. W najbliższych tygodniach będziemy mogli przekonać się, czy okażą się oni godnym wsparciem dla LeBrona Jamesa. Wsparciem, które „Królowi” jest niezwykle potrzebne. Mimo zwycięstwa nad Timberwolves, Cavaliers wciąż są na trzecim miejscu w Konferencji Wschodniej, ze stratą aż siedmiu wygranych do liderujących Boston Celtics.

Z ciekawostek, warto odnotować, iż Larry Nance Jr. dołącza do Cleveland Cavaliers tuż przed Konkursem Wsadów. Jego ojciec, Larry Sr., wygrał konkurs w roku 1984, a 4 lata później został zawodnikiem Kawalerii z Ohio.

Kopiuj link do schowka