Houston – startujemy!

Houston – startujemy!
Listopad 14 14:36 2012 Wydrukuj wpis

Oficjalne logo Weekendu Gwiazd

NBA rozpoczęła dzisiaj głosowanie na zawodników, którzy wezmą udział w Meczu Gwiazd. Nowa formuła ma urozmaicić tegoroczne głosowanie.

Przed obecnym sezonem zaszła jedna, za to bardzo ważna zmiana w zasadach wybierania zawodników do pierwszych piątek All-Star. Zrezygnowano z podziału na pozycje Obrońcy-Skrzydłowi-Środkowi, pozostawiając dwie: Obrońcy-Frontcourt. Szerzej tą sprawę już opisywaliśmy, zatem warto przyjrzeć się kto znalazł się na liście do wyboru.

Poza największymi gwiazdami w głosowaniu jest brany pod uwagę Marcin Gortat. W ubiegłym roku Polak pierwszy raz był oficjalnie nominowany na liście. Miał jednak większe szanse, bo rywalizował tylko ze środkowymi, teraz powalczy również ze skrzydłowymi.

Najciekawszymi nazwiskami pośród debiutantów sa na Omer Asik, Kenneth Faried, Kawhi Leonard, Chandler Parsons, Nikola Pekovic, Goran Dragic, Jeremy Lin i Klay Thompson w konferencji zachodniej.

[reklama]

Na wschodzie świeżej krwi też nie brakuje. Na liście pojawili się Omri Casspi, Spencer Hawes, Kris Humphries, Byron Mullens i Paul George. Żaden z nich jednak nie ma zbyt wielkich szans na wyjście w pierwszym składzie.

Mecz gwiazd odbędzię się w tym sezonie w Houston 17 lutego 2013 roku. Będzie to już 62. taka impreza w historii. Głosować możecie tutaj, jest możliwość ustawienia języka na polski.

Piotr Zarychta @ Twitter

  Tagi:
  Kategorie:
zobacz więcej wpisów

O autorze wpisu

Piotr Zarychta
Piotr Zarychta

Pierwszy raz NBA obejrzałem w 1991 roku. W 2011, czyli 20 lat później napisałem pierwszy tekst, otwierając ZkrainyNBA. Przez kilka miesięcy pisałem na 2taktach, by wrócić na stare śmieci. Nałogowo lubię wstawać za wcześnie dla 95% społeczeństwa, byle tylko obejrzeć jak 10 facetów próbuje trafić do kosza.

Zobacz więcej wpisów
Dodaj komentarz

0 Comments

Jeszcze nie skomentowano

Zostań tym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Twój adres e-mailowy nie zostanie opublikowany. Także inne dane nie zostaną upublicznione trzecim stronom.
Wszystkie pola są obowiązkowe.