Jak Embiid zainwestował pieniądze z nowej umowy?

02/11/2017
Joel Embiid Philadelphia 76ers Zapowiedź Bill Streicher-USA TODAY Sports

Joel Embiid to bardzo pocieszna postać. Nie tylko przynosi radość, kiedy robi niesamowite rzeczy na parkiecie, ale zabawia świat także swoją osobowością.

Tego lata środkowy 76ers podpisał maksymalny, 148 milionowy kontrakt. To ogromne pieniądze, które zmieniają życie o 180 stopni. Taka kwota potrafi zepsuć młodego człowieka, sprowadzić go na nieodpowiednią dla sportowca drogę. W przypadku Embiida. Jednak chyba wcale tak nie jest. Zapytany przez Jackie MacMullan z ESPN o to, co sobie kupił po podpisaniu umowy, odpowiedział w ten sposób:

Nic sobie nie kupiłem. Nie jeżdżę samochodem – wszystko czego potrzebuję to gry wideo i ogromny telewizor.”

Chociaż nie zapewnił sobie niczego ekstra, Embiid kupił nowy dom swoim rodzicom w rodzinnym Kamerunie. Wszystko dlatego, że stary dom miał nieść za sobą zbyt wiele wspomnień o tragicznie zmarłym bracie Joela, Arthurze, który zginął w wypadku samochodowym trzy lata temu.

Sam Embiid sprawił sobie znacznie skromniejszy prezent. Zainwestował w grę planszową Monopoly i bardzo mocno wkręcił się w granie. Według kolegi z drużyny, Justina Andersona, jest to kolejny przykład tego, jaką sportową osobowością obdarowany jest Embiid:

Monopoly, gry wideo, koszykówka – nie ma znaczenia. On ma w sobie ducha rywalizacji, niezależnie od dyscypliny. To właśnie to, co uczyniło go takim świetnym – a nie osiągnął jeszcze szczytu swoich możliwości.”

W tej chwili jest przekonany, że jest najlepszym graczem w Monopoly na całym świecie.”

Kopiuj link do schowka