Kyrie Irving /fot. Flickr

Grudzień 12th, 2012

5 spotka? i ?adne z nich nie sko?czy?o si? r?nic? wi?ksz? ni? 7 punktw. By?y zaci?te ko?cwki, kontrowersje i coraz wi?kszy znak zapytania przy Lakers.

Brooklyn Nets – New York Knicks 97:100

Carmelo Anthony by? skuteczny do blu. Rzuci? 45 punktw, zostawiaj?c najlepsze na ostatnie 12 minut. Trafi? w czwartej kwarcie 5 z 6 rzutw z gry, w tym jedn? trjk?, dorzuci? 4 osobiste bez pud?a i 3 zbirki w ataku. Do tego niezawodny Jason Kidd, ktry trafi? najwa?niejsz? trjk? w meczu. Troch? przyaktorzy?, wyci?gaj?c praw? nog? w bok, za co s?dziowie odgwizdali faul. Jak jednak mwi Rasheed Wallace, Ball don’t lie, wi?c pi?ka przy osobistym nie wpad?a do kosza. Nets przegrali ten mecz daleko od kosza. Z pomalowanego zmia?d?yli Knicks 48:20, trafiaj?c fantastyczne 24 z 32 rzutw (75%). Knicks pozwolili tylko na trafienie co trzeciej prby (10/30). Sami jednak pud?owali z obwodu. Trafili 4 z 18 trjek i spud?owali dwie najwa?niejsze prby w ostatnich sekundach, b?d?c na naprawd? przyzwoitych pozycjach.

Cleveland Cavaliers – Los Angeles Lakers 100:94

Kyrie Irving wrci? do gry po trzech tygodniach nieobecno?ci i od razu za?awi? Cavs zwyci?stwo nad Lakers. Zdoby? 28 punktw, rozda? rekordowe w tym sezonie 11 asyst. Mia? te? wsparcie od pozosta?ych kolegw z dru?yny. C.J. Miles rzuci? 28 punktw, a Anderson Varejao do?o?y? 20 oczek, 9 zbirek i 5 asyst. Zatrzyma? te? Dwighta Howarda, ktry co prawda rzuci? 19 punktw i zebra? 20 pi?ek, ale z gry trafi? tylko 3 razy na 9 prb. W ogle ca?a dru?yna Lakers poza Bryantem trafi?? tylko 15 z 47 rzutw z gry (31.9%). Sam Kobe prbowa? jak tylko mg?, rzuci? 42 punkty, trafi? 16 z 28 rzutw z gry, ale zaczyna mie? juz dosy?: „To jeden z natrudniejszym momentw w mojej 17-letniej karierze. Mamy odpowiedni? ilo?? talentu i odpowiednich ludzi, ?eby wygrywa?, ale tego nie robimy. Jestem bardzo zawiedziony. To strasznie frustruj?ce.”

Detroit Pistons – Denver Nuggets 94:101

Ten mecz mia? by? pojedynkiem dwch zawodnikw, ktrzy mieli poprowadzi? swoje dru?yny w erze po Chauncey Billupsie. Ty Lawson wyszed? zwyci?sko z tego pojedynku, zarwno indywidualnie (26 pkt., 7 as., 4 prz.), jak i dru?ynowo. Rodney Stuckey jest jednym z najwi?kszych rozczarowa? tego sezonu, ale akurat w meczu z Nuggets nie zagra? najgorzej. 17 punktw to niez?y wynik, ale ju? 5 strat i 6 fauli pogarsza ten stan. Nuggets uda?o si? zatrzyma? Grega Monroe, cz?owieka, ktry potrafi zrobi? r?nic? na korzy?? Pistons. Odpu?cili Jasona Maxiella, ale nie jest gro?ny na d?u?sz? met?. Mo?e to wreszcie czas, ?eby Bry?ki posz?y w gr? tabeli.

New Orleans Hornets – Washington Wizards 70:77

Wizards wygrali 3 z ostatnich 6 meczw i wreszcie mo?na o nich zacz?? mwi? pozytywnie. Najbardziej o Jordanie Crawfordzie, ktry w ostatnich 7 meczach rzuca ?rednio 19.9 punktu na mecz. Jak do tego dodamy niez?? form? Bradleya Beala (12.7 pkt. w 10 meczach), to mamy wreszcie 2 graczy, na ktrych Wizards mog? liczy?. Do formy powoli wraca Nene, ktry sko?czy? mecz z pierwszym w tym sezonie double-double. A Hornets nie uda?o si? odpowiednio przywita? wracaj?cego do zdrowia Anthony Davisa. Greivis Vasquez wybra? si? na konwent murarzy (2/14 z gry), podobnie Ryan Anderson (7/21 z gry). Najskuteczniej rzuca? Austin Rivers (5/8), co jest zaprzeczeniem wszystkiego, co dotychczas o nim wiedzieli?my.

Chicago Bulls – Los Angeles Clippers 89:94

Clippers urz?dzili sobie w Chicago zawody we wsadach. Przy okazji wygrali sidmy raz z rz?du, w czwartej kwarcie zdobywaj?c 4 z 10 koszy wsadami. Tym razem Blake Griffin (22 pkt., 10 zb.) i Chris Paul (18 pkt., 4 as.) musieli pojawi? si? w czwartej kwarcie, bo Jamal Crawford uzbiera? najmniej w tym sezonie – 10 punktw. Clippers zdominowali Bulls w strefie podkoszowej, zdobywaj?c 50 punktw z pomalowanego, a na obwodzie gracze Chicago nie mieli za bardzo czym odpowiada?, bo duet Luol DengMarco Belinelli trafi? ??cznie 9 z 36 rzutw z gry (25%). Clippers brakuje ju? tylko jednej wygranej, do wyrwnania rekordu klubu pod wzgl?dem liczby kolejnych zwyci?stw. 8 razy z rz?du triumfowali w rozgrywkach 1991/92 czyli ju? ponad 20 lat temu. Nie powinni mie? wi?kszego problemu z wyrwnaniem tego wyniku, bo najbli?szy mecz graj? z Bobcats.