Durant i Anthony graczami tygodnia

03/12/2012
Carmelo Anthony

Carmelo Anthony /fot. Flickr

?wietna postawa Carmelo Anthony’ego i Kevina Duranta zaoowocowała nagrodą dla najlepszych graczy tygodnia w swoich konferencjach.

Carmelo Anthony poprowadził w tym tygodniu Knicks do bilansu 3-1. Po przegranych derbach z Nets, w których zanotował double-double w postaci 34 punktów i 13 zbiórek, wyładował swą frustrację na Bucks i Suns mając w obu meczach na początku 3 kwarty ponad 27 punktów. Niepodzielnie rządził także na parkiecie w wygranym meczu z Washington Wizards, na który tak naprawdę nie musiał nawet wychodzić z ławki, gdyż brak Nene i Walla zdecydowanie podciął Czarodziejom nogi. Zdominował w tym tygodniu konferencję wschodnią co potwierdzają statystyki 29.5 punktu, 8 zbiórek i 1.3 bloku na mecz.

Sponsor serwisu

Jego rywalami w konferencji o tę nagrodę byli m. in. jego klubowy kolega Tyson Chandler, a także Larry Sanders (Bucks) oraz LeBron James (Heat).

[reklama]

Kevin Durant otrzymał tę nagrodę po raz drugi w tym sezonie. Poprowadził wicemistrzów NBA do serii 4-0. Jego zespół nie miał zbyt wymagających przeciwników w postaci Rysi z Charlotte, Szerszeni z Nowego Orleanu Hornets czy Jazzmanów z Salt Lake City. W meczu z Houston Rockets (którzy stracili po świetnym starcie sezonu rozpęd) zdobył najwięcej (indywidualnie) punktów w sezonie – 37 i dołożył do tego 7 zbiórek. Może pochwalić się świetnymi statystykami 25 punktu przy dobrej skuteczności 60% z gry, 6.3 zbiórek i 1.3 bloku na mecz.

Rywalizację z nim przegrali m. in. Patrick Patterson (Rockets), Mike Conley (Grizzlies) oraz David Lee (Warriors)

Kopiuj link do schowka