Durant: Giannis może być najlepszy w historii

15/10/2017
Giannis Antetokounmpo Milwaukee Bucks Benny Sieu-USA TODAY Sports

W ostatnich kilku latach, jako kibice NBA mogliśmy poczuć stagnację. Kolejny raz oglądamy te same drużyny w finałach, lista najlepszych graczy na świecie wciąż wygląda dosyć podobnie – to jednak może się niedługo zmienić.

Są w lidze drużyny, które za kilka lat mogą stać się kandydatem do walki o tytuł, są też gracze, którzy mogą zrzucić z piedestału postaci formatu LeBrona Jamesa czy Kevina Duranta.

Sam Kevin Durant jest tego zdania. Zapytany w czasie youtube’owego Q&A o to, jakiego zawodnika najbardziej lubi oglądać na parkiecie, odpowiedział w ten sposób:

Lubię dużych, atletycznych zawodników. Ja jestem tego typu koszykarzem. The Greek Freak – myślę, że ten chłopak ma moc. Nigdy nie widziałem takiego gracza jak on. Jego sufit jest tak wysoko… Jeśli zechce, może stać się najlepszym graczem jaki kiedykolwiek grał w tę grę. To straszne, jak się o tym pomyśli.”

Trzeba Durantowi przyznać, że jest coś niesamowitego we wszechstronności Giannisa Antetokounmpo. W ostatnim sezonie został dopiero piątym w historii zawodnikiem, który przewodził swojej drużynie w punktach, zbiórkach, asystach, przechwytach i blokach. Wcześniej dokonali tego LeBron James, Scottie Pippen, Kevin Garnett i Dave Cowens.

Grecki zawodnik Bucks to na ten moment jeden z tych młodych zawodników, który jest najbliżej wdarcia się na sam szczyt ligowej hierarchii. Pomimo zaledwie 22 lat na karku, już teraz stawiany jest w roli jednego z kandydatów do nagrody MVP.

Kopiuj link do schowka