Dirk Nowitzki powinien odpuścić konkursy wsadów

05/08/2017
Dirk Nowitzki Kristaps Porzingis fot. Elsa / Getty Images Sport / Getty

Dirk Nowitzki wciąż potrafi robić dużo dobrych rzeczy na parkiecie, ale nie każcie mu brać udziału w konkursach wsadów…

Już dziś, w największym mieście RPA, NBA organizuje Africa Game – pokazowy pojedynek między złożonymi z graczy NBA Team Africa i Team World. Wśród zawodników biorących udział w tym evencie są m.in. Dirk Nowitzki i Kristaps Porzingis – dwaj panowie, których łączą liczne podobieństwa i wzajemny szacunek.

Dirk Nowitzki widzi wiele z siebie w Łotyszu i wydaje się zainteresowany rolą mentora dla młodszego o prawie dwadzieścia lat kolegi po fachu. Okazja do wspólnych treningów pojawiła się właśnie dzięki afrykańskiej inicjatywie NBA i Europejczycy skrzętnie ją wykorzystali.

Dirk raczej na tym etapie kariery nie lubi się przemęczać, ale z rzutem z dystansu jest jak z jazdą na rowerze, dlatego pojedynki strzeleckim z Porzingisem to coś pięknego:

Zdecydowanie gorzej poszło Niemcowi w czasie pojedynku w H-O-R-S-E, w którym Łotysz zarządził wsad po odbiciu piłki od tablicy…

No cóż. Nie te lata.

No i nie był jeszcze rozgrzany, c’nie?

Afrykański mecz dziś o 17:00 czasu polskiego, do obejrzenia m.in. poprzez NBA League Pass. Warto, bo choć nie należy spodziewać się zbytniego przemęczania się, to składy są bardzo ciekawe.

W Team Africa zobaczymy zarówno synów drugiego największego kontynentu na Ziemi – Luola Denga, Bismacka Biyombo, Gorgui Dienga, Joela Embiida (oczywiście nie wybiegnie na parkiet), Serge’a Ibakę, Luca Mbah a Moute, Salaha Mejri, Emmanuela Mudiaya – jak i graczy z innych krajów, których rodzina pochodzi właśnie stąd – Thabo Sefoloshę, Clinta Capelę, Victora Oladipo i Dennisa Schroedera.

Tem World stworzą, oprócz Porzingisa i Nowitzkiego, Kemba Walker, Leandro Barbosa, Jaylen Brown, Wilson Chandler, DeMarcus Cousins, Andre Drummond, Courtney Lee, Kyle Lowry i C.J. McCollum.

Kopiuj link do schowka