Darko wolnym graczem

Darko wolnym graczem
Listopad 22 11:42 2012 Wydrukuj wpis

Darko Milicic i Kevin Garnett /fot. Flickr

Boston Celtics zwolnili z kontrakto Darko Milicicia. Zawodnik od piątku będzie wolnym agentem i będzie mógł podpisać nową umowę.

Prawdopodobnie jednak nie zostanie w NBA. Yahoo informowało w poniedziałek, żę Darko rozważa powrót do Serbii ze względu na stan zdrowia matki. W barwach Celtics Milicic zagrał tylko 1 mecz. Spędził na boisku 5 minut, zaliczając 1 zbiórkę.

Jego miejsce na razie nie zostanie zajęte w drużynie przez nikogo. Doc Rivers powiedział, że Celtics nie zamierzają spieszyć się z podpisaniem kontraktu z zawodnikiem, który miałby zastąpić Milicicia. W tej chwili jego miejsce zajmie Jason Collins, a w szerokiej kadrze jest jeszcze Fab Melo, obecnie odesłany do gry w NBDL.

[reklama]

Kandydatur jest kilka, ale najpoważniej wyglądają szanse Kenyona Martina i Eddy’ego Curry. Martin jest bez zespołu od końca poprzednich rozgrywek i ostatnio wypowiadał się, że jest w stanie przyjąć ofertę kontraktu za minimalną stawkę, czyli w okolicach 1 miliona dolarów za rok gry.

Z Currym sytuacja jest bardziej skomplikowana. Otrzymał ofertę z Chin, gdzie nie dość, że mógłby zarabiać lepiej niż w NBA, to byłby jedną z gwiazd ligi. Jak informował we wtorek Alex Kennedy z Hoopsworld, z agentem Curry’ego skontaktowało się 5 drużyn z ligi.

Piotr Zarychta @ Twitter

  Tagi:
  Kategorie:
zobacz więcej wpisów

O autorze wpisu

Piotr Zarychta
Piotr Zarychta

Pierwszy raz NBA obejrzałem w 1991 roku. W 2011, czyli 20 lat później napisałem pierwszy tekst, otwierając ZkrainyNBA. Przez kilka miesięcy pisałem na 2taktach, by wrócić na stare śmieci. Nałogowo lubię wstawać za wcześnie dla 95% społeczeństwa, byle tylko obejrzeć jak 10 facetów próbuje trafić do kosza.

Zobacz więcej wpisów
Dodaj komentarz

0 Comments

Jeszcze nie skomentowano

Zostań tym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Twój adres e-mailowy nie zostanie opublikowany. Także inne dane nie zostaną upublicznione trzecim stronom.
Wszystkie pola są obowiązkowe.