Danny Granger odchodzi z Indiany

20/02/2014
Danny Granger

fot. Flickr

Indiana Pacers wykorzystali ostatni moment okienka transferowego i pozbyli się kontraktu Dannyego Grangera do Philadelphia 76ers. W zamian otrzymali Evana Turnera i Lavoya Allena.

Informację o transferze podał niezawodny Adrian Wojnarowski. Granger w tym sezonie wreszcie wrócił do zdrowia, ale nie do pełni formy. Zagrał jak na razie 29 meczów, w których notował średnio 8.3 punktu przy skuteczności 35.9% z gry i 33.0% za 3 punkty. Zarobi za taką grę w tym sezonie 14 milionów dolarów, po czym zostanie wolnym agentem. Larry Bird, żeby nie zostać z niczym, bo raczej nie chciał przedłużać z nim kontraktu, postanowił oddać go do innego zespołu. Jak poinformował Ethan Skolnick z serwisu Bleacher Report, Granger może być kandydatem do rozwiązania kontraktu i zostania wolnym agentem.

Sponsor serwisu

Udało mu się nakłonić Sama Hinkie do wymiany z udziałem Evana Turnera i Lavoya Allena. Turner korzystał z tego, że Sixers grają bardzo osłabionym składem i notował rekordowe w karierze 17.9 punktu na mecz. Dokładał do tego 6.1 zbiórki i 3.8 asysty w każdym spotkaniu. Allen z kolei dostawał tylko 18.8 minuty na mecz, notując w tym czasie 5.2 punktu i 5.4 zbiórki. Obaj zawodnicy są w ostatnim roku kontraktu i po sezonie zostaną wolnymi agentami.

[reklama]

Evans zostanie zastrzeżonym wolnym agentem, co oznacza, że Pacers będą mieli prawo do wyrównania każdej oferty, jaką ten dostanie na rynku. Jest to świetny ruch drużyny z Indiany pod względem finansowym i przyszłościowym. Teraz to oni będą decydowali co zrobić z jednym z ważnych zawodników i zapewne dokonają wyboru między Turnerem i Lancem Stephensonem, którego kontrakt także się kończy.

O tym, czy przyjście Turnera da drużynie rzeczywiście tak dużo w samej grze, dopiero się okaże. Turner nie jest regularnym strzelcem za trzy punkty. W tym sezonie trafia 28.8% trójek, a w poprzednim, najlepszym sezonie w karierze było to 36.5%, ale przy tylko 1.9 próbie na mecz.

Kopiuj link do schowka