Carter-Williams i Love graczami tygodnia

04/11/2013
Michael Carter Williams

fot. Flickr

Michael Carter-Williams z Philadelphia 76ers i Kevin Love z Minnesota Timberwolves zostali pierwszymi zawodnikami tygodnia w NBA za grę między 29 października, a 3 listopada.

Sponsor serwisu

Carter-Williams został dopiero drugim w historii debiutantem, który w pierwszym tygodniu rozgrywek został wybrany graczem tygodnia. Poprzednio był to Shaquille ONeal w 1992 roku, ale wtedy gracz tygodnia był wybierany jeden na całą ligę, a nie na konferencję. MCW poprowadził Sixers do bilansu 3-0 i pokonania Miami Heat, Chicago Bulls i Washington Wizards. Jego średnie z tego czasu to 20.7 punktu, 9.0 asysty i 4.3 przechwytu na mecz.

Jego pierwszy mecz, przeciwko Heat przyniósł mu 22 punkty, 12 asyst, 9 przechwytów i 7 zbiórek. Zabrakło mu niewiele do triple-double, dzięki czemu byłby pierwszym graczem od czasów Oscara Robertsona, który w ten sposób zaczął swoją karierę. Z kolei 9 przechwytów to rekord w historii NBA jeśli chodzi o pierwszy mecz w karierze danego zawodnika. 12 asyst to drugi wynik w historii, w 1974 Ernie DiGregorio zanotował ich 14 w 1973 roku dla Buffalo Braves.

[reklama]

Love podobnie jak Williams poprowadził swój zespół do kompletu 3 wygranych. To dopiero drugi raz w 25-letniej historii Wolves, kiedy rozpoczynają rozgrywki od 3 zwyciestw. Love był liderem zespołu w każdym meczu w punktach i zbiórkach. Jego średnia 29.7 punktu jest najlepszą w lidze, a do tego dokłada 14.7 zbiórki. Dwa mecze kończył z dorobkiem minimum 30 punktów i 15 zbiórek, powiększając liczbę takich meczów w karierze do 20.

Pozostali kandydaci:

– Konferencja Wschodnia Arron Afflalo z Orlando Magic, Paul George z Indiana Pacers i Greg Monroe z Detroit Pistons,

– Konferencja Zachodnia LaMarcus Aldridge z Portland Trail Blazers, Eric Bledsoe z Phoenix Suns, Anthony Davis z New Orleans Pelicans, Kevin Durant z Oklahoma City Thunder i Chris Paul z Los Angeles Clippers

Kopiuj link do schowka