Bobcats walczą o play-off

20/02/2014
Gary Neal

fot. Flickr

Charlotte Bobcats wzmacniają się przed ostatnimi meczami sezonu, żeby skutecznie walczyć o udział w play-off. W wymianie z Milwaukee Bucks pozyskali Garyego Neala i Lukea Ridnoura.

Bobcats oddali w tej wymianie Jeffa Adriena i Ramona Sessionsa. Adrien od dłuższego czasu grzał ławkę rezerwowych i nie pojawiał się w ogóle na parkiecie. W barwach Bucks może być nieco lepiej, ale tylko dlatego, że Larry Sanders nie zagra przez 6 tygodni, a może nawet do końca tygodnia. Sessions okazał się niezbędnym zawodnikiem do przeprowadzenia transferu, bo Bucks nie chcieli zostać tylko z Natem Woltersem jako zmiennikiem dla Brandona Knighta na pozycji rozgrywającego.

Sponsor serwisu

Sessions w tym sezonie notuje średnio 10.5 punktu i 3.7 asysty na mecz, a jego kontrakt po tym sezonie wygasa. Umowa Adriena podobnie kończy się także w czerwcu, a on daje drużynie średnio 2.3 punktu i 3.5 zbiórki na mecz.

[reklama]

Z kolei Gary Neal jest jedynym zawodnikiem, którego umowa obowiązywała będzie dłużej niż do końca obecnych rozgrywek. Neal w tym sezonie notuje 10.0 punktu i przede wszystkim będzie świetnym wsparciem jako strzelec z pozycji numer 2. Zapełni lukę po kontuzjowanym Jeffie Taylorze, który nie zagra do końca rozgrywek.

Ridnour z kolei będzie zastępował Sessionsa jako zmiennik dla Kemby Walkera. O jego transfer zabiegali ponoć też Washington Wizards, którzy ostatecznie wyciągnęli z Denver Nuggets Andre Millera. Ridnour w obecnych rozgrywkach notował średnio 9.7 punktu i 5.8 asysty na mecz.

Kopiuj link do schowka