Ben Simmons wie, że jest najlepszy

12/01/2018
ben simmons fot. Nick Laham/2016 Getty Images

Ben Simmons rozgrywa fantastyczny debiutancki sezon i całkowicie spełnia wysokie oczekiwania jakie mieli względem niego fani i fachowcy. Obecna klasa debiutantów jest bardzo mocna, lecz Ben już teraz wie, kto jest najlepszym rookie.

Simmons jest marnym strzelcem i na ten moment to jest jego główny mankament. Jeśli doda powtarzalny i respektowany przez obronę rywala rzut, będzie nie do zatrzymania. Obecnie, kiedy wciąż nie potrafi rzucać notuje świetne 17 pkt, 8,5 zb, i 7,5 ast na mecz. Dodatkowo dzięki swym warunkom fizycznym potrafi robić różnicę w obronie.

Wśród obecnych debiutantów są obok Bena tacy zawodnicy jak Jason Tatum, Donovan Mitchell czy Dennis Smith Jr, którzy pokazują się z bardzo dobrej strony. Jednakże większość fachowców jest zgodna iż to Simmons zostanie wybrany najlepszym debiutantem. Sam zawodnik jednak celuje wyżej, gdyż wie już teraz że jest najlepszy:

 

„Szczerze mówiąc, chcę zostać All-Starem. Zatem jeśli zostanę wybrany do Meczu Gwiazd, będę się czuł jak Rookie of the Year. Nie zwracam na to jakiejś wielkiej uwagi. Wiem, że jestem najlepszym debiutantem w lidze.”

Odważne twierdzenie, ale poparte grą. Simmons do spółki z Embiidem mają realną szansę na wprowadzenie Sixers do playoffów, a który z jego rywali do tej statuetki może powiedzieć, że jest liderem drużyny na poziomie playoffs? Najbliżej będzie Mitchell, ale jego Jazz mają mniejsze szanse na grę w kwietniu.

Z drugiej strony czy Simmons ma szanse na All-Star? Głos od Króla już dostał więc anything is possible:

 

„To byłoby coś niesamowitego. Nie wiem jakbym zareagował szczerze mówiąc, ale to byłoby piękne.”

Czy zagra w Los Angeles 18 lutego? To się dopiero okaże. Jedno jest pewne – z takimi podaniami na pewno tam pasuje:

Kopiuj link do schowka