Arron Afflalo zostaje w Denver

20/12/2011
Afflalo

Arron Afflalo /fot. Flickr

Jeden z ostatnich łakomych kąsków na rynku wolnych agentów znalazł starego-nowego pracodawcę. Arron Afflalozostaje w Denver Nuggets po podpisaniu 5-letniej umowy za bliso 39 milionów dolarów.

Sponsor serwisu

Afflalo miał być jednym z najciekawszych nazwisk na rynku wolnych agentów w trakcie offseason, ale z racji na kilka czynników nie otrzymał oficjalnej oferty z żadnego innego klubu. Geneza tej sytuacji leży w odejściu do ligi chińskiej trzech graczy Nuggets – J.R. Smitha, Wilsona Chandlerai Kenyona Martina.

Afflalo może grać na tej samej pozycji co pierwsi dwaj, dlatego też przy absencji ich obu, nie wiadomo jak długiej, pewnym było, że Nuggets za wszelką cenę będą szukać kogoś, kto będzie grał z pozycji 2-3 obok Danilo Gallinariego.

Nuggets pozyskali backup dla tej dwójki w postaci duetu z Dallas Mavericks – Corey Breweri Rudy Fernandez, ale to są gracze co najwyżej wchodzący z ławki.

Afflalo ma za sobą najlepszy sezon w karierze pod każdym względem oprócz łącznego wyniku drużyny. Czy jest przepłacony taką kwotą? To się okaże, ale na pewno jest jednym z czołowych defensorów ligi na swojej pozycji.

?ledź autora tekstu na Twitterze

Kopiuj link do schowka