Aldridge poprosił o transfer

12/01/2018
fot. Darren Carroll/Getty Images

Latem 2017 roku było wiele plotek dotyczących potencjalnej wymiany z udziałem LaMarcusa Aldridge’a. Mówiło się o niezadowoleniu z roli w zespole i słabszej grze niż od niego oczekiwano. Jak przyznaje trener Popovich, LMA sam poprosił o transfer.

Zeszły sezon w wykonaniu LaMarcusa był jednym z najgorszych w jego wykonaniu, w ujęciu statystycznym. San Antonio odpadli dopiero w Finale Konferencji, lecz sam Aldridge zawodził. W połączeniu z dużym zainteresowaniem ze strony Spurs takimi graczami jak Chris Paul, czy Kyrie Irving, szybko pojawiły się głosy, iż skrzydłowy zostanie sprzedany, gdyż nie spełnił oczekiwań. Teraz Gregg Popovich potwierdził, że faktycznie było blisko.

LaMarcus sam chciał odejść, co mocno zaskoczyło Popa:

„Powiedziałem „Wow, nikt nigdy mi nie powiedział czegoś takiego.” Jestem w tej lidze ponad 20 lat i nikt nie stwierdził: Nie podoba mi się tu, nie czuję się pewnie. Nie jestem pewien czy mnie tu chcecie. Chcę transferu.”

Na całe szczęście dla San Antonio, trener Spurs był w stanie szczerze porozmawiać z zawodnikiem i przekonać go do pozostania:

„Powiedziałem mu: „Nie ma sprawy, wymienię Cię. Załatw mi talent pokroju Kevina Duranta i sam zawiozę Cię na lotnisko, spakuję Twoje torby i posadzę w samolocie. Ale na tą chwilę jestem Twoim najlepszym kumplem, bo Ty zostajesz tu na kolejny rok i nigdzie się nie ruszasz. Ponieważ nie dostaniemy za Ciebie równie utalentowanych graczy, więc usiądźmy i pogadajmy o tym”. I tak zrobiliśmy”

Popovich już wcześniej przyznał, że za bardzo chciał podporządkować LaMarcusa i zmienić jego styl gry, co było błędem. Od czasu wakacyjnej rozmowy w której wyjaśnili sobie wszelkie problemy, Aldridge jest pierwszą opcją zespołu i gra najlepszy sezon od przyjścia do Teksasu.

Kopiuj link do schowka